AntyReklama

Wynajem długoterminowy samochodu to rozwiązanie, na które decydują się zarówno osoby prywatne, jak również firmy i przedsiębiorstwa. Na czym polega wypożyczenie auta na dłuższy czas? Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Zachęcamy do lektury!

Wynajem długoterminowy ‒ na czym polega?

Wynajem długoterminowy to nic innego, jak wypożyczenie samochodu na dłuższy czas, najczęściej od 12 do 36 miesięcy. Niektóre wypożyczalnie proponują wynajem nawet na 5 lat. Najemca korzysta z wybranego pojazdu w zamian za comiesięczną opłatę.

Wynajem długoterminowy auta – dlaczego warto?

Jakie są największe zalety długoterminowego wynajmu auta?

  • Ekonomia ‒ długoterminowy wynajem samochodu to korzystna forma finansowania. Jest to bardziej ekonomiczne rozwiązanie w porównaniu na przykład do leasingu.
  • Brak wpływu na zdolność kredytową ‒ w przeciwieństwie do leasingu wynajem długoterminowy nie obciąża zdolności kredytowej.
  • Elastyczność ‒ wynajmujący wybierać może między różnymi modelami aut. Wypożyczanie proponują samochody miejskie, kompaktowe, luksusowe SUV-y bądź rodzinne. Dostępne są modele wielu marek, z różnym standardem wyposażenia. Co więcej, po zakończeniu umowy oddajemy samochód i o nic nie musimy się martwić. Możemy też wynająć inny, nowszy model.
  • Wygoda ‒ wynajem auta to ogromna wygoda. Osoby decydujące się na wypożyczenie samochodu nie muszą martwić się o takie kwestie, jak wymiana opon, opłata ubezpieczenia, serwis, rejestracja itp. Do obowiązków najemcy należy wyłącznie regularne uiszczanie opłat.
  • Wyposażenie dodatkowe ‒ niektóre z wypożyczalni oferują także różne opcje wyposażenia dodatkowego, w skład którego wchodzić mogą na przykład fotelik dla dziecka, łańcuchy na koła, GPS.
  • Minimum formalności ‒ samochód można wynająć bardzo szybko, formalności nie są skomplikowane. Wystarczy tylko wybrać wypożyczalnię oraz model auta i przygotować komplet dokumentów.

Podsumowanie

Długoterminowy wynajem samochodu to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób. Jakie zalety ma takie rozwiązanie? Przede wszystkim są to wygoda – najemca nie musi o nic się martwić, interesuje go tylko comiesięczna opłata, duży wybór modeli aut czy brak obciążenia zdolności kredytowej.