AntyReklama

Busy można wynajmować krótkoterminowo, średnioterminowo lub długoterminowo. Wynajem krótkoterminowy, to wynajem na okres nie dłuższy niż 30 dni. Wynajem średnioterminowy dotyczy okresu pomiędzy 1 a 3 miesiącami, natomiast wynajem długoterminowy dotyczy okresu powyżej 3 miesięcy. Co się wiąże z długoterminowym wynajmem busów? Jakie są wady i zalety takiego wynajmu? Podpowiadamy!

Dlaczego warto wynajmować busy?

Możliwość wynajmu busów okazuje się nieoceniona za każdym razem, kiedy chcemy zorganizować wspólny wypad służbowy, wieczór kawalerski lub panieński, wesele, czy wakacje wraz z grupą przyjaciół. Wynajem busa jest o tyle korzystny, że wszyscy mogą podróżować razem, a jak wiadomo, wspólna podróż również integruje grupę! Bus jest o wiele bardziej komfortowy, niż niewielki samochód. Często jest także wyposażony w funkcje dodatkowe umilające podróż i pojemny bagażnik, do którego zmieści się wszystko, co będzie potrzebne na wakacjach.

Zalety wynajmu długoterminowego

Wśród zalet wynajmu długoterminowego z pewnością można wymienić bezpieczeństwo. Oprócz systemów wspomagających jazdę busy, które wynajmujemy, regularnie odwiedzają mechaników. Mają stale przeprowadzane przeglądy oraz są w nienagannym stanie technicznym. Wynajem długoterminowy jest tańszy, niż inwestycja w samochód, który nie wiadomo, czy się zwróci. Jeśli nie posiadamy środków na zakup auta, wynajem jest dużo lepszą opcją, niż leasing, ponieważ nie zmniejsza możliwości finansowych firmy, ani nie obniża jej zdolności kredytowej. Busa można dobrać dowolnie, zgodnie z preferencjami i potrzebami, nie sugerując się kosztami tak jak w przypadku zakupu nowego samochodu. Serwis i podstawowe ubezpieczenie busa leży po stronie wypożyczalni, zatem nie należy się tym przejmować. Jeśli wynajmujemy busa dla firmy, a warto przypomnieć, że obecnie nawet 80% aut służbowych jest wynajmowanych, można dokonywać odpisów VAT.

Wady wynajmu długoterminowego

Do wad wynajmu długoterminowego busa można zaliczyć odpowiedzialność za cudzą własność. O wypożyczony samochód również należy dbać i liczyć się z potencjalnymi opłatami dodatkowymi, w przypadku jego uszkodzenia. Od takich wypadków można się ewentualnie dodatkowo ubezpieczyć, chociaż pociąga to za sobą dodatkowe koszty.

Wynajem długoterminowy – firma Rent-er

Żeby wynajem długoterminowy busa przebiegał bezproblemowo, należy zwrócić uwagę na to, u kogo się wynajmuje. Dobrze, żeby firma, od której pożyczamy samochód dbała o swoje pojazdy, zapewniała im regularne przeglądy i wszystkie niezbędne formalności. Powinna również prowadzić sumiennie dokumentację pojazdu. Do takich firm należy firma Rent-er, która w swojej ofercie ma busy 8 i 9-osobowe oraz brygadowe. Oprócz busów wynajmuje również samochody osobowe i busy dostawcze w najróżniejszych rozmiarach – od tych niewielkich odpowiednich do przeprowadzki, po te największe, z których mogą korzystać firmy meblarskie. Samochody oprócz standardowych funkcji, posiadają również dodatkowe udogodnienia. Są funkcjonalne i niezawodne w każdej podróży!