AntyReklama

Wakacyjny wyjazd kilkoma samochodami może być kłopotliwy i nieopłacalny. Podróż całą rodziną osobowym autem jest zazwyczaj niekomfortowa, a w większości przypadków pojazd nie jest w stanie pomieścić 6-7 osób.

W takim przypadku bardzo dobrym rozwiązaniem okazuje się wynajem busa dla 7 osób. Z takiego środka transportu regularnie korzystają większe rodziny i grupy przyjaciół oraz przedsiębiorcy organizujący wyjazd firmowy z pracownikami.

Czy wynajem busa na wakacje dla 7 osób jest opłacalny?

Wypożyczenie busa to znakomity pomysł dla liczniejszych rodzin oraz większych grup przyjaciół, które nie są w stanie pomieścić się w jednym aucie osobowym. Nawet pięcioosobowa rodzina dysponująca pięcioma miejscami w samochodzie może nie czuć się komfortowo w trakcie wyjazdu, zwłaszcza gdy podróż ma trwać kilka godzin.

Wynajem busa dla 7 osób to również idealne rozwiązanie dla turystów, którzy uwielbiają spontaniczne wyjazdy i nie mają zaplanowanych wakacji. Minivan jest także świetnym sposobem na niezależność i dowolność organizowania wolnego czasu.

Z wypożyczalni busów warto korzystać również, wtedy gdy wyjeżdżamy mniejszą liczbą osób, ale mamy dużo bagażu i zabieramy ze sobą wiele dodatkowych akcesoriów. Jeżeli potrzebujemy co najmniej dwóch aut osobowych na wakacje, to zdecydowanie tańszą alternatywą jest wynajem minivana.

Jakiego busa wynająć na wyjazd wakacyjny dla większej grupy osób?

Najczęściej na wakacje wynajmowane są busy 7-osobowe. Umożliwiają montaż specjalnych bagażników na narty albo rowery, a także zabranie ze sobą dodatkowego sprzętu, który potrzebujemy na wyjazd.

Busa 7-osobowego możemy także wyposażyć w mniejsze dodatki, które zapewnią bezpieczną i komfortową podróż. Chodzi tu głównie o nawigacje GPS oraz foteliki dla małych dzieci. Wszystkie te dodatki najczęściej oferują profesjonalne wypożyczalnie.

Wynajęcie busa na wyjazd rodzinny to także brak kosztów związanych z eksploatacją własnego samochodu. Dodatkowo warto wiedzieć o tym, że pojazdy z wypożyczalni mają ubezpieczenie Autocasco, dzięki czemu przy jakiejkolwiek awarii czy kolizji drogowej zostanie podstawiony pojazd zastępczy.

Jak wynająć dobrego busa na urlop wypoczynkowy?

Na początek warto zastanowić się nad tym, czy chcemy wypożyczyć busa i sami nim kierować, czy lepszym pomysłem będzie wynajęcie pojazdu z kierowcą. Przy wypożyczaniu musimy dokładnie sprawdzić, czy auto jest sprawne oraz czy ma pełen pakiet ubezpieczeń.

Warto również zapytać o gwarancje podstawienie auta zastępczego w razie awarii. Bardzo dużym plusem dla wynajmujących jest całodobowa pomoc techniczna.

Każda wypożyczalnia stosuje swój własny cennik usług i oprócz dziennego abonamentu do kosztów należy wliczyć kaucję oraz opłaty dodatkowe za wynajem akcesoriów albo wypożyczenie samochodu na wyjazd za granicę.

Ostateczna cena uzależniona jest od modelu pojazdu, terminu wyjazdu i czasu trwania najmu. Jednak nie ulega wątpliwości to, że wypożyczenie busa dla 7 osób jest znacznie komfortowym rozwiązaniem, niż wyjazd własnym, małym autem osobowym.